کاظم قلم چی : چک لیست آمادگی امتحانات: به این 10سوال پاسخ دهید

کاظم قلم چی : چک لیست آمادگی امتحانات: به این 10سوال پاسخ دهید

برای برنامه ریزی و آمادگی بیشتر در دوران امتحانات  لطفا به این سوال ها پاسخ دهید.

- در دوران امتحانات  می خواهید برای هر درس چند تا نمونه سوال حل کنید ؟ کم یا زیاد؟

 

- آیا روش بازیابی را اجرا می کنید ؟اول امتحان می دهید و بعد درس می خوانید  ؟ 

- در همه ی درس ها  یا در بعضی درس ها ؟ در کدام درس ها اول امتحان می دهید و بعد رفع اشکال می کنید؟

 

امسال کانون جدول آمادگی امتحانات را آماده کرده است . وقتی جدول را تکمیل کنید برنامه ی امتحانات برایتان شخصی سازی می شود . آیا شما این جدول را دریافت کرده اید؟  آیا جدول را تکمیل کرده اید ؟

 

منابع برای نمونه سوال امتحانی 

- تاکنون هزاران نفر از دانش آموزان نمونه سوال های امتحانی را درسایت کانون دانلود کرده اند آیا شما هم نمونه سوال های سایت را دانلود کرده اید  ؟

 

 آیا سوال های ساده تر آزمون ها را تمرین  می کنید؟ یا در ایام امتحانات کاری به سوال های آزمون های کانون ندارید؟امسال در هر آزمون دو سوال ساده تر هر درس را مشخص کردیم . این سوال ها برای ایام امتحانات هم مناسب هستند . آیا شما این دو سوال ساده ی هر درس را تمرین می کنید ؟

 

-    منابع امتحانی شما  چیست؟ برای آمادگی در امتحانات از کدام منابع استفاده می کنید ؟ کتاب های پرتکرار؟ کتاب های مجموعه سوالات ؟ نمونه سوال های سایت کانون ؟ دو سوال ساده تر آزمون ها ؟ سوال های دبیرخودتان ؟ سوال هایی که قبلا در کتاب و جزوه نشان دار کرده اید ؟

- در هر درس چند فصل کتاب  را  بلد هستید و فقط کافی است چند امتحان بدهید ؟

 

- در هر درس چند فصل کتاب را  بلد نیستید و باید به طور کامل مطالعه کنید ؟

 

 - آیا  با پشتیبان خود یا اولیا یا  دوستان خود برای دوران جمع بندی و امتحانات گفت وگو کرده اید ؟

 

 - آیا در آزمون های هدیه ی کانون ثبت نام کردید ؟ برای ایام امتحانات سه آزمون هدیه داریم که غیر کانونی ها هم می توانند شرکت کنند . برای دوازدهمی ها تعداد آزمون های هدیه چهار تاست . شما در چند آزمون هدیه شرکت می کنید ؟ 

 

 برای نهمی ها و دوازدهمی ها 

امسال کانون دو آزمون تشریحی مشابه امتحانات مدرسه برگزار می کند که هر برگه توسط دو مصحیح بررسی می شود و در صورت اختلاف نمره ، مصحح سوم هم نظر می دهد . این آزمون فعلا برای نهمی ها و دوازدهمی هاست . آیا شما در این دو آزمون شرکت می کنید ؟

 

برای دوازدهمی ها 

امسال کانون برای دوازدهمی ها دو برنامه ی جمع بندی ارائه داده است . اولی 5 هفته ای و دومی 3 هفته ای. اولی برای ایام امتحانات دانش آموزان است و برنامه ی دانش آموز و فارغ التحصیل متفاوت است . دومی برای پس از امتحانات است و برنامه ی دانش آموزان و فارغ التحصیلان یکسان است. آیا شما کدام برنامه را اجرا خواهید کرد؟ کدام برنامه را تغییر می دهید و برای خودتان شخصی سازی می کنید ؟ لطفا توضیح دهید .

 هدف گذاری معدل برای امتحانات پایان سال : معدل پارسال شما چند بود ؟ هدف امسال شما برای معدل مدرسه چیست ؟ بیشتر از پارسال ؟ در همان حدود ؟ یا کمتر ؟ تا چه حد برای رسیدن به هدفتان آماده هستید ؟ آیا شما قهرمان پیشرفت معدل هستید ؟ آیا  پارسال موفق شدید معدل امتحانی را نسبت به سال قبل بهتر کنید ؟ 

 

پاسخ دهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظر شما پس از بررسی و تایید توسط همکاران ما، نمایش داده خواهد شد.